Prominent & Leading Manufacturer from Coimbatore, we offer carbon black granule packing machine, semi automatic cup filling machine and pouch filling machine.
₹ 270000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Usage/Application | Industrial |
| Material To Be Processed | Pulses |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 30kW |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220V |
₹ 210000 / Unit Get Latest Price
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Food Proceesing, Pharma |
| Power Consumption | 1 HP |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 50 pouch/min |
| Brand | Caspero |
| Country of Origin | Made in India |
Murugesan (Managing Director)
Caspero
2/6a, Sokkattampalli, Pogalur
Coimbatore - 641697, Tamil Nadu, India