Our range of products include crystal salt packing machine and form fill seal machine.
₹ 320000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Alignment | Vertical |
| Voltage | 220V |
| Phase | 3rd Phase |
| Power Supply | Electric |
₹ 285000 / Unit Get Latest Price
| Filing Type | Cup Filler |
| Usage/Application | Powder |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | SinglePhase |
| Voltage | 230 V |
| Driven Type | Electric |
| Brand | Caspero |
| Machine Power | 0-1 HP |
| Country of Origin | Made in India |
Murugesan (Managing Director)
Caspero
2/6a, Sokkattampalli, Pogalur
Coimbatore - 641697, Tamil Nadu, India