Prominent & Leading Manufacturer from Coimbatore, we offer pouch packaging machine, potato chip pouch packing machine, automatic detergent packing machine, automatic granule pouch packing machine, chips tea grocery pouch packaging machine and continuous band sealer.
₹ 1900000 / Piece Get Latest Price
| Filing Type | Cup Filler |
| Usage/Application | Powder |
| Automation Grade | Automatic |
| Pouch Capacity | 200 grams |
| Pouch Length | 4 inches |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 220V |
₹ 310000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Surface Finish | Polished |
| Machine Type | Potato Chip |
| Grade Type | Automatic |
| Type | Pouch Packing Machine |
| Frequency | 60 Hz |
₹ 360000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 Pouch/Min |
| Automation Grade | Automatic |
| Pouch Capacity | 100 g |
| Packaging Food Material | Detergent Machine |
| Machine Alignment | Vertical |
| Phase | 3rd Phase |
₹ 270000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 Pouch/Hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Alignment | Vertical |
| Voltage | 220V |
| Phase | 3rd Phase |
| Height | 7 Ft |
Minimum order quantity: 1 Piece
Grocery items and snacks packing machine 10gram to 1kg
Murugesan (Managing Director)
Caspero
2/6a, Sokkattampalli, Pogalur
Coimbatore - 641697, Tamil Nadu, India