Manufacturer of a wide range of products which include mild steel vibrating conveyor.
₹ 310000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg per feet |
| Material | Mild Steel |
| Speed | 10 m/s |
| Application/Usage | Machine Feeding For Packaging |
| Automation Grade | Automatic |
| Length | 10 m |
| Brand | Caspero |
| Inclination | Inclined |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 380 V |
| Motor Power | 15 HP |
| Country of Origin | Made in India |
Murugesan (Managing Director)
Caspero
2/6a, Sokkattampalli, Pogalur
Coimbatore - 641697, Tamil Nadu, India